Nasıl İnstagram Takipçisi Arttırılır?

Nasıl İnstagram Takipçisi Arttırılır
Nasıl İnstagram Takipçisi Arttırılır

Nasıl İnstagram Takipçisi Arttırılır? kullanıcı sayısını arttıran bir sosyal medya platformu olarak günümüzde adını duyurmaktadır. Kişiler burada fotoğraflarını, videolarını paylaşarak hayatlarının bazı kesitlerini takipçilerine göstermektedir. Bununla birlikte instagram fenomenleri ve fenomen olmak isteyen insanların da arttığını görmekteyiz. Fenomen olmak isteyen kişilerin takipçi sayısını arttırmak ve bu sayının kalıcı olmasının yöntemlerini başlıklar halinde incelemek mümkün

Profil fotoğrafı

İnstagram takipçi sayısını arttırmak için en önemli koşullardan biri ilgi çeken bir profil fotoğrafıdır. Etkili bir profil fotoğrafı profilinize gidecek kişi sayısını arttıracaktır. Profilinizde paylaşım yapacağınız içerikler kendinizle alakalıysa kendinize ait bir fotoğraf, profil bir kuruma aitse kuruma ait bir fotoğraf koymak uygun olacaktır.

Profili doğru oluşturmak

Profil fotoğrafının önemiyle birlikte profilin bir bütün olarak ilgi çekici ve merak uyandırıcı olması takipçilerin dikkatini çekmektedir. Paylaşılan gönderilerinin renk uyumu, fotoğrafların açıları, kaliteli fotoğraf göze hitap eden unsurlar arasındadır. Ayrıcı biyografinize yazacağınız tutarlı ve sizi tanıtan yazılar sırf bu yüzden sizi takip eden kişilerin sayısını arttırabilmektedir.

Alakalı paylaşımlar

Öncelikle hangi konuda paylaşımlar yapılacağına dair bir karar verilmelidir. Birbirinden alakasız paylaşımlar takipçi sayısının düşmesine sebep olabilmektedir. Belirli alanda yapılan paylaşımlar o alanda ilgisi olan kişileri profilinize çekmektedir. Alakalı paylaşımlar devam ettikçe kişiler beğendikleri gönderileri çevresindeki insanlara gönderebilmektedir. Bununla ilgili popüler kullanıcıları örnek almak faydalı olacaktır. Paylaştıkları gönderilerin içeriği, altına yaptığı açıklamalar, fotoğrafların renk uyumu, kalitesi bakılabilecek unsurlardandır.

Hastag Kullanımı

Paylaştığınız fotoğrafın veya videonun altına atılan bir çok hastag, instagram takipçi sayısını arttıran bir unsurdur. Paylaşılan içerikle alakalı yapılan hastag o içerikle ilgilenen kişiler için  sizin daha sonraki paylaşımlarınızı merak ettirecetir. Her gönderinin altına 30 tane hastag yapabilme imkanınız bulunmaktadır. Bunun yanında kendi hastagini yaratmak takipçi sayısı arttırma konusunda işe yarayan yöntemlerdendir. Akılda kalıcı, ilgi çeken ve sürekli kullanılan bir hastag sizi hatırlan bir unsur olacaktır.

Paylaşım Sıklığı

Paylaşımların özellikle kullanıcıların instagramda vakit geçirdiği saatlerde yapılması avantajdır. Sıklıkla yapılan paylaşımlar kendinizi hatırlatmak açısından önemli olacaktır. Takipçiler kendi alanlarında sürekli yapılan paylaşımlara önem verirler. Bu yüzden zaman aralığını ayarlamak faydalıdır. Uzun süre paylaşım yapmamak kendinizi unutturmaya takipçi kaybına sebep olmaktadır.

Farklı Sosyal Mecralardan Destek Alma

Farklı sosyal ağlarda hesaplarınız varsa burada paylaşılan instagram profili, takipçilerinizi instagrama yönlendirmeye sebep olacaktır. Belirli aralıklarla paylaşım yapmak ve merak uyandırmak kişileri profilinize bakmaya itecektir.

Aktif Olmak

Sıklıkla yapılan paylaşımların yanında takipçilerinize yapılan beğeniler, yorumlar takipcilerinizin kalıcı olmasına yol açacaktır. Onlara soru sormak, sorulan sorulara yanıt vermek, anket yapmak, çekiliş hazırlamak aktif olabileceğiniz durumlardır. Paylaşılan gönderilerde samimi olamak da takipçi çekebilen bir konudur. Kişiler eğlenceli, içten olan kullanıcıları daha yakın bulmakta sırf bu yüzden de takip edebilmektedir.

Kaliteli Filtreler Kullanımı

Fotoğraflarınızda veya videolarında kullanacağınız filtreler takipçilerinizin görsel olarak dikkatini çekecektir ve beğeni sayınızın artmasına neden olacaktır. Aydınlık, belirgin fotoğraflar göstermek istediğiniz içeriğin karşı tarafa ulaşmasına sebep olacaktır. Bunun yanında kaliteli bir fotoğraf makinesiyle çekilen fotoğraf, sizi diğerlerinden öne çıkaracak bir durumdur. En çok beğeni veya yorum alan gönderiniz ayarında paylaşım yapmak önemli olacaktır. Son günlerde kullanılan instagramın kendi filtreleri revaçta olup bir çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bununla yapılan paylaşımlar kişilerin dikkatini çekebilmektedir.

Yer Etiketi Kullanmak

Gidilen mekanların, şehirlerin konumunu göstermek yer etiketi yapmak takipçi sayısını arttırabilmektedir. Yapılan konumu aratan kişilerin sizi bulması ve profilinize bakması olası bir durumdur. Bu konumda çekilen güzel bir fotoğraf sizin diğer paylaşımlarınızı ve başka nereye gittiğini merak ettirebilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*